Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Микола Мовчан взяв участь у 196-й сесії Виконавчої ради Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО)
опубліковано 22 квітня 2015 року о 18:07

14-17 квітня 2015 року Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Микола Мовчан здійснив візит до Французької Республіки. Мета відрядження - участь у роботі 196-ї сесії Виконавчої Ради ЮНЕСКО (м. Париж) у складі офіційної делегації України та розширення українсько-французьких відносин у сферах молоді та спорту.

16 квітня 2015 р. у ході 196-ї сесії Виконавчої Ради ЮНЕСКО було ухвалено більшістю голосів членів цього керівного органу ЮНЕСКО проект резолюції "Ситуація в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)". Проект цієї резолюції було внесено Україною та підтримано, зокрема, США та державами-членами Європейського Союзу.

У розвиток резолюцій стосовно моніторингу з боку ЮНЕСКО ситуації в Автономній Республіці Крим, ухвалених у 2014 р. на 194-й та 195-й сесіях ЮНЕСКО, Виконавча Рада закликала керівництво ЮНЕСКО запровадити дієвий механізм контролю ситуації на півострові у сферах компетенції ЮНЕСКО із залученням диверсифікованих джерел інформації, зокрема, міжнародних місій, неурядових організацій, незалежних журналістів та експертних кіл. Виконавча Рада ЮНЕСКО вкотре підтвердила статус Автономної Республіки Крим та м. Севастополь як невід'ємної частини України.

У зазначеному засіданні щодо проекту резолюції "Ситуація в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)" взяли участь Постійний представник України при ЮНЕСКО, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Французькій Республіці Олег Шамшур; Народний депутат України, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемільов; заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Микола Мовчан та заступник Постійного представника України при ЮНЕСКО Віктор Войтович.

У рамках участі у 196-й сесії Виконавчої Ради ЮНЕСКО відбулися також зустрічі Миколи Мовчана з Постійним представником України при ЮНЕСКО, Надзвичайним і Повноважним Послом України у Французькій Республіці Олегом Шамшуром та заступником Постійного представника України при ЮНЕСКО Віктором Войтовичем, головою Національної Комісії Франції у справах ЮНЕСКО Даніелем Жаніко; Постійним представником Франції при ЮНЕСКО, Послом Філіпом Лальйо; Постійним представником Австрії при ЮНЕСКО, Послом Гаральдом Штранцлем; директором Департаменту з питань зв’язків з країнами-членами та партнерами ЮНЕСКО Сектору зовнішніх відносин та публічної інформації ЮНЕСКО Генком Сейті; начальником Відділу молоді та спорту Сектору соціальних та гуманітарних наук ЮНЕСКО Александром Сіщликом; заступником голови Національної комісії Німеччини у справах ЮНЕСКО д-ром Лутцом Мьоллером, Директором освітніх програм Міжнародної федерації університетського спорту Колем Гялошаєм, керівництвом Постійних представництв Швейцарії, Нідерландів, Італії, Албанії при ЮНЕСКО тощо.

Під час зазначених зустрічей обговорювались питання поглиблення дво- та багатосторонньої співпраці Міністерства молоді та спорту України, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО зі штаб-квартирою ЮНЕСКО у сфері молодіжної політики, фізичної культури та спорту; розширення співробітництва у сферах молоді та спорту з Національними комісіями у справах ЮНЕСКО держав-членів ЮНЕСКО; пріоритети діяльності ЮНЕСКО у сфері молоді та спорту, питання порядку денного 196-ї сесії Виконавчої Ради ЮНЕСКО "Переглянута Міжнародна Хартія фізичного виховання та спорту", питання проекту резолюції Міжнародної федерації студентського спорту щодо встановлення Міжнародного дня студентського спорту 20 вересня, питання Молодіжного форуму ЮНЕСКО (жовтень 2015 р.), співпраця між неурядовими молодіжними організаціями, питання проведення заходів щодо святкування 70-тиріччя створення ООН та ЮНЕСКО, а також організація заходів в рамках ЮНЕСКО щодо вшанування на міжнародному рівні 30-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС (квітень 2016 р.), співпраця з Клубами ЮНЕСКО у Франції, питання реформ у сферах молоді та спорту, які здійснює Міністерство молоді та спорту України, питання європейської інтеграції України, українсько-французька співпраця у сферах молоді та спорту в рамках ЮНЕСКО тощо. У ході бесід з іноземними постійними представництвами при ЮНЕСКО та Національними комісіями у справах ЮНЕСКО до іноземної сторони була привернута увага щодо складної ситуації в тимчасово окупованих Російською Федерацією Автономній Республіці Крим (Україна) та м. Севастополь (Україна) стосовно закладів фізичної культури та спорту, які мають статус баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки і знаходяться в АР Крим (Україна) та м. Севастополь (Україна), спортивної інфраструктури і баз українських федерацій з видів спорту, а також інфраструктури молодіжного призначення, в АР Крим (Україна) та м. Севастополь (Україна) тощо.

Важливим пунктом програми перебування заступника Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції була зустріч з керівництвом та представниками української діаспори міста Париж та Франції, яка відбулась 15 квітня 2015 р. у Церкві Святого Володимира Великого (м.Париж). У зустрічі з українською діаспорою також взяли активну участь сестра Народного депутата України, члена Постійної делегації України в ПАРЄ Надії Савченко Віра Савченко та Народний депутат України, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемільов.

У рамках двостороннього сегменту візиту до Французької Республіки Микола Мовчан провів переговори із заступником директора Департаменту спорту, Державного секретаріату у справах спорту Міністерства міської політики, молоді та спорту Франції Домініком Шаром; керівником Бюро з питань європейських справ, міжнародних відносин та великих міжнародних спортивних заходів Державного секретаріату у справах спорту Міністерства міської політики, молоді та спорту Франції Александром Маргьоріт; генеральним директором Федерації легкої атлетики Франції Жюльєном Моріа; координатором міжвідомчого співробітництва з питань молоді, директором Департаменту з питань молоді, народної освіти та суспільного життя Міністерства міської політики, молоді та спорту Франції Жаном-Бенуа Дюжолем; керівником Бюро з питань міжнародного співробітництва, молоді та суспільного життя Міністерства міської політики, молоді та спорту Франції Алексі Ріддом; заступником директора Департаменту з питань європейських і міжнародних відносин та міжнародного співробітництва Міністерства народної освіти, вищої освіти та досліджень Франції Ерве Тійі та іншими представниками французьких міністерств.

У ході двосторонніх зустрічей обговорювались питання актуального стану та перспектив розвитку українсько-французьких відносин у сферах молоді та спорту, зокрема сторони домовилися про відновлення двосторонніх українсько-французьких програм співробітництва у молодіжній та спортивній галузях, активізації обміну молоддю між Україною та Французькою Республікою, залучення української молоді до франко-німецьких програм обміну молоддю, обговорювалися також питання обміну візитами Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова та Міністра міської політики, молоді та спорту Французької Республіки Патріка Каннера, співпраця в рамках програми ЄС "Еrasmus +", програм Ради Європи та ініціативи ЄС "Східне Партнерство", розширення українсько-французького співробітництва у міжнародних спортивних організаціях, українсько-французька співпраця на рівні федерацій з видів спорту, питання обміну експертами та експертизами у сферах молоді та спорту, обміну досвідом щодо реформування молодіжної та спортивної сфер, розвиток співпраці між французькими та українськими молодіжними неурядовими організаціями, у т.ч. за участю молодіжних організацій кримських татар та молоді української діаспори Франції, питання можливої участь українських спортсменів в Іграх Франкофонії та інші теми українсько-французького співробітництва у сферах молоді, фізичної культури і спорту.

У ході зустрічей та бесід французька сторона була докладно поінформована про реформи Міністерства молоді та спорту України у молодіжній та спортивній галузях, про діяльність Міністерства на напрямах європейської інтеграції та міжнародного співробітництва тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux