Відбулося засідання Керівного комітету виконання Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики між Міністерством молоді та спорту і Радою Європи на 2016-2020 роки
опубліковано 06 лютого 2019 року о 09:44

Рамкова програма співробітництва у сфері молодіжної політики на 2016-2020 роки між Міністерством молоді і спорту України та Радою Європи (далі – Рамкова програма) була підписана у березні 2016 року на першому засіданні Керівного комітету у Києві. Текст програми можна знайти на сайті Міністерства запосиланням>>>.

Рамкова програма передбачає три основних напрями співробітництва: освіта у сфері прав людини та демократичного громадянства (у тому числі, участь молоді, демократичне врядування, освіта у сфері прав людини тощо); підтримка розвитку молодіжної роботи і визнання неформальної освіти; миротворчість та міжкультурний діалог. Реалізація програми здійснюється шляхом імплементації річних планів дій, які корелюються з Планом дій Ради Європи для України на відповідний період і Державною соціальною цільовою програмою "Молодь України" на 2016-2020 роки.

План заходів на поточний рік включає в себе семінари, тренінги, навчальні візити, переклади та друк посібників тощо. Відповідно до Рамкової програми, перегляд заходів Плану заходів на наступний рік та підведення підсумків роботи за попередній відбувається щороку під час засідання Керівного комітету.

З української сторони участь у засіданні Керівного комітету взяли: заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства Наталія Радчук, координатор програми «Молодіжний працівник» Анна Острікова, голова правління Національної молодіжної ради України Андрій Колобов, директор молодіжного центру «Освіторіум» Сергій Кривогуз.

Від Ради Європи участь у засіданні взяли: директор Директорату РЄ з питань демократичного громадянства Матіяш Груден, директор Департаменту молоді Антьє Ротемунд, керівник відділу з питань освіти і тренінгів Департаменту молоді Руі Гомес, керівник відділу молодіжної політики Департаменту молоді Флоріан Сескон, програмний менеджер відділу освіти і тренінгів Департаменту молоді Марина Філаретова, представник Європейського керівного комітету з питань молоді Юозас Мельджукас, Голова Дорадчої ради молоді РЄ Аня Олен-Паппе, представник Дорадчої ради молоді РЄ Домінік Шеррер, радник Постійного представництва України при Раді Європи Валентин Скуратовський, координатор Плану дій Ради Європи для України Сергій Базарія.

Під час засідання обговорено стан імплементації Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки в частині молодіжної політики, представлення результатів співпраці з Радою Європи у молодіжній сфері протягом 2018 року та огляд впливу проведених спільно з Радою Європи заходів на молодіжну політику України.

У ході засідання заступник Міністра Олександр Ярема та інші члени делегації представили останні досягнення України на напрямі розвитку молодіжної політики, зокрема поінформували про початок розробки Стратегії державної політики у молодіжній сфері до 2030 року та Національного плану дій щодо зайнятості молоді; про розробку та затвердження типових положень про молодіжні консультативно-дорадчі органи; імплементацію тренінгової програми «Молодіжний працівник» та впровадження комплексної програми "Молодіжний працівник в об’єднаних територіальних громадах"; проведене соціологічне дослідження "Молодь України 2018", інші ініціативи та проекти.

Також учасники засідання обговорили питання залучення допомоги з боку Ради Європи в питаннях імплементації зазначених ініціатив та удосконалення національної законодавчої бази молодіжної сфери відповідно до кращих європейських практик.

Під час засідання Керівного комітету сторони обговорили проект План заходів на 2019 рік, підготовлений на основі отриманих раніше результатів співпраці Мінмолодьспорту з Департаментом молоді РЄ та потреб української молоді. Заходи, що увійдуть до Плану заходів на 2019 рік, будуть реалізовуватися за підтримки Ради Європи та у співпраці з організаціями громадянського суспільства України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux