Українська делегація взяла участь у зустрічі "Міжнародний молодіжний діалог" та у Конгресі "Створення соціально справедливої Європи для усіх молодих людей", що відбулися 27-30 березня у м. Дюссельдорф
опубліковано 31 березня 2017 року о 16:41

27-29 березня 2017 року у м. Дюссельдорф, ФРН, відбувся «Міжнародний молодіжний діалог» - захід, організований Міжнародною молодіжною службою ФРН для представників національних організацій та установ, відповідальних за реалізацію молодіжної політики. Формат зустрічей передбачає неформальний обмін інформацією та ідеями задля налагодження ефективної міжнародної співпраці в молодіжній сфері.

Україну на заході представляли заступник Міністра Олександр Ярема та представник відділу молодіжної роботи Державного інституту сімейної та молодіжної політики Анна Острікова.

До участі у зустрічі окрім української делегації були запрошені представники Естонського центру молодіжної роботи, Національної молодіжної Ради Ірландії, Норвезького Директорату у справах дітей, сім’ї та молоді, Інституту молоді (Іспанія), Шведської агенції у справах молоді та громадянського суспільства, Організації «Youthlink» (Шотландія), Центру міжнародних молодіжних обмінів (Японія) та експерти Програми молодіжного партнерства Європейської комісії та Ради Європи.

Основними завданнями зустрічі в Дюссельдорфі було:

- презентація останніх досягнень в молодіжній сфері в країнах учасників зустрічі,

- дискусія навколо різних концепцій розвитку молодіжної роботи та професіоналізації молодіжних працівників,

- напрацювання нових партнерських взаємодій між організаціями та країнами учасників.

Під час участі у заході Олександр Ярема презентував учасникам останні напрацювання та пріоритетні напрями діяльності Мінмолодьспорту щодо розвитку молодіжної політики, а саме: інформацію стосовно імплементації Державної цільової Програми «Молодь України 2016-2020», розробки Закону України «Про молодь», розвитку молодіжних обмінів з Польщею та Литвою, формування доказової бази молодіжної політики, впровадження Національних індикаторів молодіжної політики України, ініціативи «Український пакт заради молоді-2020», розвитку мережі молодіжних центрів, Програми «Молодіжний працівник», порталу «Моя кар’єра» тощо. Крім того, Олександр Ярема наголосив на стратегічній важливості співпраці між українськими та європейськими молодіжними інституціями, імплементації кращих світових практик молодіжної роботи в Україні.

В ході зустрічі відбулася презентація та обговорення Навчальної програми «Молодіжний працівник». Учасники молодіжного діалогу висловили свої поради та пропозиції щодо співпраці в рамках імплементації цієї Програми.

27-30 березня 2017 року у м. Дюссельдорф, ФРН, відбувся також Конгрес "Створення соціально справедливої Європи для усіх молодих людей", що об’єднав близько 400 учасників з європейських країн: представників державних органів влади, представників громадянського суспільства, практиків та дослідників сфери молодіжної роботи.

На Конгресі, що був організований Німецьким конгресом дітей та молоді та Німецькою національною агенцією "Еразмус+", Мінмолодьспорту представляла начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Наталія Радчук.

Захід став логічним продовженням 2-ї Європейської конвенції з молодіжної роботи, що відбувся 27-30 квітня 2015 року у м. Брюссель.

Метою заходу було обмінятися думками та досвідом щодо розвитку молодіжної роботи у європейських країнах, її внеску у розвиток демократичної та соціально справедливої Європи для усіх молодих людей.

Протягом трьох днів учасники заслухали низку пленарних виступів і презентацій, взяли участь у робочих групах і візитах до молодіжних центрів та установ для молоді, що дало можливість ознайомитися з практичною площиною молодіжної роботи, знайти інноваційні ідеї та відмінності, а також сформувати власну точку зору з реалізації молодіжної роботи на практиці.

Під час участі у заходах українська делегація провела низку робочих зустрічей з метою обговорення питань започаткування та поглиблення міжнародного співробітництва у молодіжній сфері, зокрема, з президентом "ЄВРОДЕСК" Рейнхардом Швальбах (прим. Євродеск – міжнародна асоціація мережі європейських та національних інформаційних центрів для молоді, яка має свої представництва в 34 країнах світу), начальником відділу європейської та міжнародної молодіжної політики Федерального Міністерства у справах сім'ї, людей похилого віку, жінок та молоді ФРН Уве Фінке-Тімпе та керівником Фонду польсько-німецьких молодіжних обмінів Штефаном Ерб.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux