У Києві презентували результати та плани проекту «Карта професій»
опубліковано 08 квітня 2019 року о 12:35

«Ми всі знайомі з проблематикою профорієнатції молоді. Добре знаємо, який відсоток молодих людей виїздить за кордон. Налагодженні консолідованих зусиль на рівні Міністерств у співпраці з громадськістю та приватними компанями дасть змогу українській молоді обрати ту роботу, яка є актуальною і ближчою їй», - зауважив заступник Міністра молоді та спорту Микола Даневич на початку прес-конференції, що проходла в ІА «Укрінформ».

Як свідчать підсумки соціологічного дослідження "Молодь України–2018", 50% молоді працюють не за фахом, а майже третина молоді має бажання змінити професію. Тож є потреба у проведенні якісної профорієнтаційної роботи серед молоді, починаючи зі школи.

Планом пріоритетних дій Уряду на 2019 рік передбачено завдання Мінмолодьспорту у співпраці з МОН, Мінсоцполітики, Державною службою зайнятості та центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» стосовно поширення інформації серед молоді про наявні в Україні можливості з метою її ефективного працевлаштування (профорієнтаційні тести, різні професії, тощо).

Для здійснення ефективної роботи у цьому напрямі, потрібно враховувати потребу ринку праці та долучати до цього процесу. З цією метою Мінмолодьспорту разом з Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» та Фондом народонаселення ООН в Україні у 2016 році запровадили ініціативу Пакт заради молоді-2020. Так, станом на сьогодні компанії-підписанти Пакту створили 596 нових партнерств між бізнесом та освітнім сектором.

За словами координатор Career Hub, CSR Ukraine Тараса Деркача, «Бесіди про кар’єру» є досить популярними серед школярів та викликають в них живий інтерес. Він представив присутнім результати проекту «Карта професій», у межах якого пілотні проекти школи вже проводять заняття і тематичні заходи для понад 10 тис. учнів За три роки існування проекту «Карта професій» були презентовані буклети з п’яти професійних сфер, до роботи над якими долучились 16 компаній-партнерів. Окрім того, вже розроблено майданчик, де компанії та школи можуть знаходити одні одного для спільних профорієнтаційних заходів.

Детально про профорієнтаційну роботу в освітніх закладах та подальші нововведення розповіла керівниця експертної групи Директорату професійної освіти МОН Вікторія Карбишева.

Завантажити презентацію>>>

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux