Роз'яснення щодо звільнення Тараса Сириці з посади начальника управління «Укрспортзабезпечення»
опубліковано 15 травня 2019 року о 14:04

Сьогодні пан Сириця виступає з валом брехливих звинувачень на адресу Міністерства лише з однією єдиною метою – прикрити реальні причини свого звільнення. Це вже стала українська чиновницька традиція - триматися за крісло до останнього, а коли тебе звільняють за систематичну некомпетентність, безвідповідальність, порушення Закону «Про публічні закупівлі», звинувачувати керівництво в корупції.

Наголошуємо, що ці звинувачення безпідставні та абсурдні.

ПЕРШЕ. Що стосується нібито присвоєння коштів Міністром молоді та спорту, призначених для закупівлі спортивного обладнання - це повна нісенітниця та відвертий наклеп. Інформуємо, що Міністр Ігор Жданов вже звернувся до адвокатів та буде подавати позов проти пана Сириці щодо захисту честі, гідності та ділової репутації.

Міністр готовий до будь-яких перевірок контролюючими та антикорупційними органами щодо голослівних обвинувачень пана Сириці. За наполяганням Ігоря Жданова, Мінмолодьспорту саме звернеться до правоохоронних органів з проханнями дати оцінку заявам звільненого керівника «Укрспортзабезпечення».

ДРУГЕ. Що стосується, нібито, встановлення особисто Міністром дискримінаційних вимог при здійснені публічних закупівель спортивного обладнання та інвентарю. Це неправда та маніпуляція.

Не Міністр встановлює технічні вимоги до обладнання та інвентарю, яке закуповується, а тренери збірних команд України та національні спортивні федерації. Їм потрібне саме те обладнання, яке відповідає потребам тренувального процесу, сучасним стандартам та вимогам міжнародних федерацій.

Не Міністр встановлює початкові закупівельні ціни на товари та послуги в системі ProZorro. Вони формуються державними, головними/старшими тренерами національних збірних команд за результатами опрацювання пропозицій спортивних федерацій. Ними надаються попередні технічні характеристики, орієнтовна вартість з посиланням на інтернет-ресурси виробників/продавців, відповідні пояснювальні записки та обґрунтування.

Навпаки, Міністр Ігор Жданов неодноразово давав доручення заступникам Міністра та керівництву профільних департаментів здійснювати контроль та перевірку щодо обґрунтування вартості деяких предметів закупівлі спортивного обладнання та інвентарю. Зокрема, щодо різної вартості предметів з однаковим найменуваннями. За результатами доручень, такі перевірки були здійснені, про що складено доповідні записки на ім’я Міністра.

Не витримують жодної критики звинувачення пана Сириці на адресу керівництва Міністерства, щодо, нібито, присвоєння коштів, зекономлених на публічних закупівлях в системі ProZoгro. Пану Сириці добре відомо, що ці бюджетні кошти не осідають в чиїхось кишенях, а використовуються за призначенням для забезпечення потреб збірних команд з видів спорту. Це підтвердить будь-яка перевірка.

Економія коштів в системі ProZoгro відбувається за замовченням, оскільки аукціони, що проводяться при торгах здійснюються за так званим редукціоном, тобто грають на пониження ціни. Тому в заявленій економії бюджетних коштів в сумі 9 млн. грн. немає жодної особистої заслуги чи героїзму пана Сириці, він лише виконавець. Це заслуга Уряду України, та Верховної Ради України, які запровадили таку безпрецедентно прозору систему публічних закупівель, а також принципової політики керівництва Мінмолодьспорту щодо боротьби з корупцією та неефективним використанням коштів при закупівлях.

До речі, саме завдяки наказу Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова від 02.04.2015 р. № 918 «Про порядок застосування системи електронних закупівель». Міністерство, усі державні підприємства та установи в т.ч. «Укрспортзабезпечення» одними з перших приєдналися до ProZoгro. Це відбулося на етапі пілотного впровадження проекту, до ухвалення відповідного закону «Про публічні закупівлі», який вступив в дію з квітня 2016 року. Таким чином було суттєво зменшено корупційні ризики та лише протягом 2015 року зекономлено понад 6 мільйонів коштів платників податків. А загалом, завдяки принциповій позиції Міністра, у 2015-19 роках через електронні закупівлі було зекономлено понад 26 млн. грн. бюджетних коштів.

Із повним текстом роз'яснення радника Міністра молоді та спорту України Павла Булгака можна ознайомитись на сайті видання Цензор>>>

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux