Роз`яснення щодо результатів Конкурсу проектів національно-патріотичного виховання, на які виділяється фінансова підтримка у 2018 році
опубліковано 14 червня 2018 року о 15:44

Міністерство молоді та спорту не фінансувало і не фінансує громадські організації. Через конкурси проєктів бюджетні кошти виділяються виключно на підтримку здійснення проектів громадських організацій.

13 червня на Громадському радіо вийшов матеріал за авторством кореспондентів Ани Море та Григорія Пирліка із заголовком "Держава фінансує радикальних націоналістів: як С14 отримала майже півмільйона?"

Автори матеріалу взяли на себе сміливість стверджувати, що Міністерство молоді та спорту фінансує радикальні громадські організації.

Наголошуємо – це не відповідає дійсності.

По-перше, Міністерство молоді та спорту не фінансувало і не фінансує громадські організації. Через конкурси проектів бюджетні кошти виділяються виключно на підтримку здійснення проектів громадських організацій.

По-друге, автори матеріалу доволі недбало подали інформацію щодо конкурсу проектів.

Він проходив згідно з нормативною базою, зокрема – Постановою Кабінету Міністрів України № 1049 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка">>>

Було обрано 30 проектів 19-ти громадських організацій>>>

До Конкурсної комісії увійшли представники Міністерства молоді та спорту, представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, 51% комісії - представники громадських організацій. (Із повним складом комісії можна ознайомитись у наказі Мінмолодьспорту № 2159 "Про затвердження складу конкурсної комісії з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році">>>).

Проекти визначають відповідно до приоритетів, які визначені в оголошенні конкурсу>>>

Рейтингове оцінювання проектів відбувається також відповідно до Постанови КМУ № 1049. Подати проект може будь-яка зареєстрована українська громадська організація, яка функціонує понад два роки. Проект має охоплювати не менше, ніж 14 областей України.

Під час розгляду, Комісія аналізує проекти на наявність в них проявів ксенофобії та дискримінації, але не діяльність конкретної організації, що подає цей проєкт. До речі, кілька проектів, які перемогли, спрямовані саме на подолання ксенофобії.

Із повними записами презентації і захисту проектів можна ознайомитися на Youtube-каналі Міністерства>>>

Щодо проекту "Січ С14", який став одним з переможців конкурсу. Це триденний просвітницький науково-практичний семінар всеукраїнського рівня для активної молоді, представників регіональних громадських організацій, молодіжних працівників. Планується, що семінар буде присвячений розвитку національно-патріотичного виховання. спікерами стануть народні депутати які поділяться досвідом у сфері законотворчості; спеціалісти, які займаються питаннями доступу до публічної інформації; історики; представники організацій, які займаються вишколом. По завершенню семінару організатори допомагатимуть його учасникам провести просвітницькі заходи в 14 регіонах.

Наголошуємо: Мінмолодьспорту буде діяти за цивілізованими європейськими принципами, та у відповідності до Конституції і Законів України. В разі судового рішення про заборону діяльності громадського об'єднання – рішення Комісії, яким було підтримані їхні проекти, буде скасовано в межах і в спосіб, які визначені законодавчими і підзаконними нормативно-правовими актами.

Наразі ж будь-яке втручання Мінмолодьспорту в діяльність Комісії до винесення вироків - буде фундаментальним порушенням прав людини на свободу слова і громадську діяльність.

Міністерство розглядає можливість внесення до постанови Кабінету Міністрів України зміни щодо неможливості участі у конкурсі організацій, щодо яких розслідуються кримінальні провадження.

Також хочемо зауважити, що кримінальне провадження — це ще не вирок суду, який довів би участь представників організації у скоєнні правопорушення.

Звертаємо увагу, що після підписання наказів про проведення проектів, які підтримані Конкурсною комісією, Мінмолодьспорту оприлюднюватиме відповідну інформацію із зазначенням місця і дати проведення на своєму офіційному сайті і сторінці "Національно-патріотичне виховання" в мережі Facebook.

Закликаємо представників ЗМІ і небайдужу громадськість здійснювати моніторинг впровадження цих проектів інститутами громадянського суспільства, і в разі виявлення у них будь-яких порушень законодавства України, інформувати про це Міністерство.

В разі підтвердження інформації, кошти будуть поверненні в бюджет України. Мінмолодьспорту вже має подібний позитивний досвід співпраці громадськістю у сфері моніторингу підтриманих проектів дитячих і молодіжних організацій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux