Представники Мінмолодьспорту взяли участь у консультаціях з європейською стороною
опубліковано 21 травня 2021 року о 15:02

Міністерство молоді та спорту України спільно Міністерством освіти та науки України та Міністерством закордонних справ України проводить експертні консультації з Європейською Комісією щодо можливості розширення участі України в програмі ЄС «Еразмус+»

У довгостроковій перспективі Україна прагне до розширення статусу участі у програмі ЄС «Еразмус+», що є одним з інструментів забезпечення міжнародної мобільності молоді. Для Міністерства молоді та спорту України пріоритетними є напрями щодо підвищення мобільності молоді та неформального навчання молоді, що також визначені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та стратегічними документами у сфері молоді.

Наразі важливо вивчити вимоги до програмних країн «Еразмус+» з метою оцінки доцільності зміни статусу України з країни-партнера на країну-члена програми та провести відповідне обстеження сфер освіти, науки, молоді та спорту. Результати такого дослідження стануть основою для розробки дорожньої карти з переліком конкретних кроків, у тому числі з метою удосконалення національної політики у сферах молоді, спорту та наявної інфраструктури відповідно до рекомендації ЄС.

Мінмолодьспорт вважає переговорний процес з європейською стороною щодо програми «Еразмус+» своєчасним, адже наразі здійснюється планування імплементації нових стратегічних документів у сферах молоді та спорту, зокрема Закону України «Про основні засади молодіжної політики», Національної молодіжної стратегії до 2030 року та Стратегії розвитку фізичної культури  та спорту до 2028 року.

Другим питанням, яке порушили представники Мінмолодьспорту було налагодження діалогу з європейською стороною під час розробки програм та ініціатив ЄС, що імплементуються на території України, як у рамках участі у програмі Еразмус+, так і в рамках програми «EU4Youth».

Також українська сторона звернулась з проханням розглянути можливість повторного відкриття ініціативи «Молодіжне Вікно «Східного Партнерства» з метою збільшення кількості українських молодіжних організацій, що подають заявки та отримують можливість впроваджувати проекти, ініційовані ними.

Наступний раунд консультацій з європейською стороною проводитиметься стосовно оцінки переваг, зобов’язань та умов для України у разі зміни статусу в програмі, а також в рамках шостого засідання Кластера 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux