Олександр Ярема: Члени дитячих молодіжних громадських організацій – міцна основа для громадянського суспільства
опубліковано 15 лютого 2019 року о 12:45

Восьмий рік поспіль працівники Національного інституту стратегічних досліджень, за участі зовнішніх експертів, проводять аналіз суспільних настроїв та організаційно-інституційних форм і громадської активності в Україні.

Цього року особливу увагу приділено основним тенденціям молодіжної самоорганізації, що було виокремлено в розділ доповіді. На цьому під час презентації акцентував заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

Він відзначив, що для Мінмолодьспорту будує партнерську взаємодію з організаціями громадянського суспільства, зокрема, такими партнерами є ч дитячі та молодіжні громадські організації. Завдяки такій співпраці підвищується рівень довіри до органів влади і комунікація проходить за принципом «рівний-рівному» та спільно напрацьовуються ініціативи, які далі перетворюються в законодавчі проекти та акти.

За словами заступника Міністра, для більшого залучення молоді до участі в громадських організаціях та ініціатив, Мінмолодьспорту розроблено ряд інструментів. По-перше це інституційна підтримка - наразі ведеться робота про законодавче закріплення ідеї, аби частина коштів які виділяються на підтримку проектів, виділялася й на інституційну підтримку. Другим важливим елементом, особливо в контексті реформи децентралізації, є активізація молоді на рівні громади.

«Ми розробили дорожню карту реалізації молодіжної політики в громаді, інструменти участі молоді. Це дає можливість молодим людям, які не мають досвіду, але мають бажання активно впливати на розвиток громади, через навчання, тренінги, інструменти участі, ставати агентами змін в українському суспільстві на як на локальному, так і на регіональному рівнях», - підкреслив Олександр Ярема.

Йшлося про розвиток і сучасний стан волонтерського руху в країні. Так, Міністерство співпрацює з великими ініціативами, такими як «Будуємо Україну разом» задля створення сталих форм волонтерської діяльності, аби молода людина могла реалізувати себе в більш тривалому процес, а не в точкових подіях. Окрему увагу посадовець звернув і на налагодження діалогу та залучення до співпраці учасників неформальних рухів.

«Ми бачимо, що ті люди, які проходять школу дитячих, молодіжних організацій можуть ставати базою і для громадянського суспільства - від ОСББ до великих національних ініціатив. Фактично це така собі неформальна школа. І ми підтримуючи цю неформальну освіту, зокрема через такі інструменти як «Молодіжний працівник» чи «Молодіжні банки», даємо перший досвід роботи реалізації хай навіть невеликих проектів», - підсумував Олександр Ярема.

Також участь у заході взяли перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідувачка відділу Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Окша, директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики Ірина Пєшата ін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux