Мінмолодьспорту оголосило конкурс з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2020 році
опубліковано 01 лютого 2019 року о 16:39Про це повідомили учасники прес-конференції, присвяченої оголошенню конкурсу, що відбулась 1 лютого в Укрінформі.

Спікерами на прес-конференції виступили: державний секретар Міністерства молоді та спорту Олег Немчінов, начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Микола Ляхович, заступник голови Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту, голова напрямку національно-патріотичного виховання, волонтерського руху, європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Павло Євтушок, член Конкурсної комісії з визначення проектів національно-патріотичного виховання, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 і 2019 рр. Віталій Кузьменко.

Олег Немчінов зазначив, що 25 січня Міністерство молоді та спорту оголосило конкурс з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2020 році.

Метою проведення конкурсу є комплексний розвиток національно-патріотичного виховання та надання підтримки громадським об'єднанням.

За словами Миколи Ляховича, з минулого року втілюється конкурсна підтримка проектів і заходів національно-патріотичного виховання, які започатковують та задумують громадські організації, відповідно до пріоритетів, що визначає Уряд. Посадовець акцентував, що визначенню цих пріоритетів передує серйозна робота. Зокрема, проводяться соціологічні дослідження, що окреслює пріоритети, проблемні питання в цій сфері.

Також до уваги був взятий європейський досвід: де багато повноважень і ресурсів органи влади передають інститутам громадянського суспільства. “Коли ми говоримо про національно-патріотичне виховання - ми кажемо про формування української громадянської ідентичності”, - наголосив Микола Ляхович.

Запрошуючи до участі у конкурсі, начальник відділу назвав дві основні вимоги. А саме, щоб організація була зареєстрована не менше шести місяців і проект був Всеукраїнського рівня, тобто зу ньому мають бути задіяні представники 14 областей нашої країни.

Він також запросив на зустріч у Міністерстві молоді та спорту 5 лютого, у якій планує взяти участь і Міністр Ігор Жданов. Саме на цій зустрічі буде представлена детальна інформація про участь у конкурсі, всі спеціалісти (з юридичних питань, фінансових, інших питань) розкажуть про підготовку, оформлення заявок тощо.

Йшлося і про формування та діяльність Конкурсної комісії, більшість якої - представники громадянського суспільства.

Павло Євтушок звернув увагу на збільшення удвічі фінансової підтримки проектів-переможців та закликав долучатися до конкурсу.

Віталій Кузьменко відзначив добру практику Міністерства молоді та спорту щодо впровадження конкурсів проектів, тобто залучення громадського сектору до реалізації державної політики у молодіжній сфері та напрямку національно-патріотичного виховання.

За словами члена Конкурсної комісії, проекти, що подавались показують: громадські організації хочуть та готові брати активну участь в розвитку цієї сфери.

Нагадаємо, на 2018 рік було подано 59 проектів від 40 інститутів громадянського суспільства. Протягом року 17 інститутів громадянського суспільства реалізували 28 проектів . Загальна сума фінансування склала – 4 млн. грн.

На 2019 рік подано 102 проекти від 75 інститутів громадянського суспільства, переможцями визначено 32 інститути громадянського суспільства, які планують реалізують 40 проектів в 2019 р. Загальна сума фінансування – 8 млн. грн.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux