Марина Попатенко: Програма «Молодіжний працівник» має стати інструментом впровадження європейських підходів молодіжної роботи в Україні
опубліковано 09 липня 2021 року о 11:57

Заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко на засіданні Колегії розповіла про стан реалізації програми «Молодіжний працівник»: результати, плани, а також перспективи розвитку. Програма «Молодіжний працівник» започаткована у 2014 році у відповідь на потреби реформування молодіжної політики та об’єднання представників державного та громадського секторів навколо розвитку якісної молодіжної роботи та підвищення їх кваліфікації. 

«Програма є одним з пріоритетів Державної цільової соціальної програми «Молодь України 2021 – 2025» та інструментом впровадження європейських підходів молодіжної роботи. Також вона націлена на офіційне визнання понять «молодіжна робота» та професії «фахівця з питань молоді». За сім років реалізації програми навчання пройшли понад 3600 молодіжних працівників з усіх регіонів України. Проведено понад 150 базових тренінгів, понад 15 спеціалізованих тренінгів. Окрім того, за роки реалізації програми кількість навчених молодіжних працівників збільшується щороку вдвічі. Це є свідченням необхідності розвивати окремо професійний напрям молодіжної роботи та готувати відповідних фахівців молодіжної сфери», - наголосила заступниця Міністра Марина Попатенко. 

Наразі, як повідомила Марина Попатенко, Мінмолодьспортом досягнуто домовленості з Мінекономіки та МОН щодо визнання молодіжного працівника як професії «фахівець з питань молоді». Ведеться робота щодо внесення до Класифікатора професій нової професії працівника «фахівець з питань молоді», а також триває спільна робота з Міністерством освіти і науки України щодо визначення напрямів з розробки нормативно-правових актів, які регламентують введення нової професії в правове поле.

До кінця року в рамках програми триватиме проведення базових та спеціалізованих тренінгів, відбудеться оновлення спеціалізованого тренінгу по здоровому способу життя. Окрім того, з початку 2021 року реалізацію програми «Молодіжний працівник» почали впроваджувати у  21 області України. Такі кроки сприятимуть участі молоді у реалізації молодіжної політики як на місцевому, так і державному рівнях.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux