Луганщина – перша область в Україні, яка створила обласну молодіжну раду нового зразка
опубліковано 13 березня 2019 року о 10:36До заходу долучилась начальник відділу регіональної молодіжної політики та підтримки ініціатив молоді департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту Марія Карчевич, заступник голови Луганської ОДА Ольга Лішик, заступник начальника управління молоді та спорту Луганської облдержадміністрації Євгенія Ратіхіна, координаторка молодіжних програм ЮНІСЕФ в Україні Ліля Любомудрова, представники ініціативної групи та інститутів громадянського суспільства.

Обласну молодіжну раду на Луганщині було утворено у квітні 2017 року. На сьогодні, відповідно до Типового положення про молодіжний консультативно-дорадчий орган регіонального рівня, яке було затверджене Кабінетом Міністрів України в грудні 2018 року, переформатування обласних молодіжних рад проходить по всій країні. В області даний процес, зокрема, включає внесення змін до Положення про Раду, обрання нових членів консультативно-дорадчого органу, голову.

"Для влади є важливою діяльність обласної молодіжної ради. Даний консультативно-дорадчий орган дає можливість молоді напряму взаємодіяти з обласною владою у вирішенні важливих для них питань пов’язаних як із втілення молодіжних ініціатив, так і з розвитком молодіжної активності в цілому. Маючи оновлений склад обласної Ради, впевнена, ми зробимо ще більше у напрямку розвитку молодіжної політики", – зазначила Ольга Лішик.

Марія Карчевич акцентувала увагу присутніх, на тому, що сьогодні Луганська область перша в Україні переформатовує роботу Луганської обласної молодіжної ради відповідно до затвердженого Урядом Типового положення. В процесі створення – Донецька, Полтавська та Волинська області.

Про можливості розвитку молоді, які пропонує ЮНІСЕФ розповіла Ліля Любомудрова: "На даний момент молодь є найчисленнішою категорією населення у світі. Тільки якщо молодь може брати участь у прийнятті рішень, тільки тоді громади, регіони та країни мають можливість для стійкого та демократичного розвитку. Участь молоді – це базове право людини, це якісна молодіжна політики, інноваційні ідеї та довіра між урядом та молоддю. ЮНІСЕФ за підтримки Європейського Союзу підтримує в Україні створення різних механізмів участі молоді, такі як молодіжні ради, адвокаційні кампанії та власні молодіжні проекти".

В рамках зборів, члени ініціативної групи заслухали кандидатів до складу обласної молодіжної ради та провели голосування, за результатами якого, членами Ради обрали 14-х представників молодіжних громадських організацій області.

Також було визначено дату першого засідання Ради, на якому шляхом голосування буде обрано голову обласного консультативно-дорадчого органу. На перше засідання членам Ради запропоновано опрацювати діючу Регіональну цільову програму "Молодь Луганщини на 2016-2020 роки" та подати свої пропозиції щодо розробки проекту Програми "Молодь Луганщини" на наступні п’ять років.

Після зборів, члени обласної молодіжної ради долучаться до дводенного тренінгу "Розвиток сталих моделей молодіжної участі". Тренінг є частиною програми "Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні", яку вже більше року реалізує ЮНІСЕФ за підтримки Європейського Союзу.

Під час тренінгу, який організовує ЮНІСЕФ у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України та Національною молодіжною радою України, молоді активісті дізнаються про міжнародний досвід та кращі практики молодіжної участі.

За інформацією управління молоді та спорту Луганської ОДА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux