Інформація про виконання Плану заходів з реалізації експертних пропозицій за результатами проведення громадської експертизи
опубліковано 10 вересня 2018 року о 12:27

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008 року № 976 «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади» (зі змінами) та на виконання п. 4 Плану заходів, спрямованих на реалізацію експертних пропозицій Громадської ради при Мінмолодьспорті за результатами проведення громадської експертизи, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 21.08.2018 № 3869, 10 вересня у Мінмолодьспорті відбулася відповідна нарада під головуванням першого заступника Міністра Ігоря Гоцула.

У заході взяли участь громадські експерти - члени правління Громадської ради при Мінмолодьспорті – Юрій Юрченко, Олександр Онищенко і Валерій Пильгун, заступник директора департаменту з питань науки та гуманітарної сфери Рахункової палати України Тарас Куйбіда, заступник директора департаменту контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Державної аудиторської служби України Юрій Мошиченко, представники федерацій баскетболу, регбі, хокею, хокею на траві, боксу, тхеквондо (ВТФ), автомобільної федерації України та керівники окремих структурних підрозділів Мінмолодспорту.

Представники Громадської ради при Мінмолодьспорті – експерти, які проводили громадську експертизу, констатували, що експеримент – необхідний крок на шляху змін щодо співпраці держави та спортивних федерацій.

Зокрема, Юрій Юрченко – керівник напряму «Фізична культура і спорт» Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України зазначив:

«Експеримент не може проходити бездоганно, можуть виникати помилки, в тому й полягає суть будь-якого експерименту. Він (експеримент) і проводиться для того, щоб відпрацювати оптимальний механізм взаємодії, а потім закріпити це на законодавчому рівні.

Для підготовки змін до законодавства Міністерством вже створено відповідну робочу групу. Пропонуємо іншим органам влади долучитися до роботи у цій групі та допомогти, особливо, із визначенням понятійного апарату та чітких критеріїв ефективності використання бюджетних коштів.

Також пропонуємо визначити обсяг економії робочого часу та державного бюджету Міністерства за рахунок їх вивільнення федераціями, які беруть участь в експерименті.».

Валерій Пильгун – член Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України, голова Всеукраїнської незалежної профспілки соціальних установ та громадських об’єднань, запропонував вивчити питання щодо утворення організації на зразок центру надання адміністративних послуг. Відповідно перекваліфікувати державну установу «Укрспортзабезпечення» у сервісну службу для надання спортивним федераціям допомоги в роботі із коштами Державного бюджету України. Також необхідно запроваджувати громадський моніторинг експерименту та інших проектів.

Довідково:

З IV кварталу 2015 року Міністерство молоді та спорту України, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 573 (за змінами), Плану заходів виконання Угоди про асоціаціюміж Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, проводить експеримент щодо залучення національних спортивних федерацій з окремих олімпійських видів спорту до організації і проведення спортивних заходів (далі – експеримент).

Термін проведення експерименту – з IV кварталу 2015 року по 31 грудня 2020 року.

Це один з напрямів реформи сфери фізичної культури і спорту, який запроваджує принципово новий для України партнерський підхід до співпраці спортивних федерацій і держави. Така форма роботи зорієнтована на міжнародні стандарти у спорті, поєднання вітчизняних традицій і досягнень зі світовим досвідом у цій сфері.

Суть експерименту – спортивні федерації самостійно здійснюють організацію і проведення спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на відповідний рік, за рахунок коштів державного бюджету передбачених на зазначені цілі (за бюджетною програмою КПКВК 3401220 "Розвиток фізичної культури, спорту вищих досягнень та резервного спорту").

Разом з повноваженнями організації і проведення спортивних заходів, спортивні федерації в умовах експерименту отримують весь обсяг відповідальності щодо використання коштів державного бюджету. Спортивні федерації, що погоджуються на участь в експерименті, фактично є першопрохідцями, які свідомо беруть на себе основні ризики.

Головним критерієм відбору спортивних федерацій, до участі в експерименті є звернення спортивної федерації до Мінмолодьспорту з відповідною ініціативою.

Відповідно до Порядку проведення експерименту працюють такі п’ять спортивних федерацій:

- Федерація легкої атлетики України

- Федерація України зі стрибків у воду

- Федерація баскетболу України

- Федерація хокею України

- Федерація регбі України

Спортивні федерації, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, допущено до участі в експерименті:

- Федерація хокею на траві України – (договір до сьогодні не укладався);

- Федерація важкої атлетики України (з 13 серпня 2015 року по 31 грудня 2017 року – робота відповідно до Порядку проведення експерименту, з 01 січня 2018 року фінансується традиційно, як вид спорту важка атлетика через державну установу "Укрспортзабезпечення").

До Мінмолодьспорту звернулися щодо можливості участі в експерименті:

- Федерація боксу України;

- Федерація тхеквондо (ВТФ) України;

- Автомобільна федерація України.

На сьогодні підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України» щодо залучення цих федерацій до участі в експерименті та розширення окремих повноважень, та розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства у розділі «До обговорення».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux