Інформаційна довідка щодо проведення ХХІІІ Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» серед дітей-інвалідів у 2016 році
опубліковано 15 лютого 2017 року о 12:41

ХХІІІ Всеукраїнська Спартакіада «Повір у себе» серед дітей-інвалідів, присвяченої 25-річниці незалежності України (далі – Спартакіада) у 2016 році, проводилась відповідно до спільного наказу Міністерства молоді та спорту України і Міністерства соціальної політики України від 25.06.2014 № 2062/415, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2014 за № 818/25595.

Відповідно до зазначеного вище наказу була затверджена Програма проведення ХХІІІ Всеукраїнська Спартакіада «Повір у себе» серед дітей-інвалідів, присвяченої 25-річниці незалежності України у 2016 році (наказ Укрцентру «Інваспорт» від 29.01.2016 № 11).

Одними із основних завдань проведення Спартакіади у 2016 році було визначено:

 • покращення фізкультурно-реабілітаційної та спортивної роботи серед дітей з інвалідністю;
 • залучення дітей з інвалідністю до регулярних занять фізичною культурою і спортом;
 •  виявлення молодих талановитих спортсменів для подальшого поповнення національних збірних команд України з видів спорту інвалідів для підготовки та участі їх у Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.
 • Відповідно до Програми проведення Спартакіади у 2016 році фінальні змагання проводились у чотири етапи:

- на базі спортивного комплексу плавальних басейнів «Водолей» м. Миколаїв 20-23 квітня - змагання з плавання серед дітей з ураженнями опорно-рухового апарату, вадами зору та розумового і фізичного розвитку у кількості 179 спортсменів (113 - УОРА, 16 – зір, 42 - слух, 8 - ВРФР);

- на базі Державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» м.Одеса з 24 травня по 18 червня - змагання з 7 видів спорту: бадмінтону, футболу, спортивного орієнтування, пляжного волейболу (серед дітей з вадами слуху), шахів (серед дітей з вадами зору та ураженнями опорно-рухового апарату), футболу ДЦП (серед дітей з ураженнями опорно-рухового апарату), голболу (серед дітей з вадами зору) у кількості 247 спортсменів (31 - УОРА, 49 – зір, 167 – слух);

- на спортивних об’єктах бази «Вінниця» (Миколаївська обл.) з 04 по 11 травня - змагання з 4 видів спорту: баскетболу (серед дітей-інвалідів з вадами слуху), волейболу (серед дітей-інвалідів з вадами зору), бадмінтону (серед дітей-інвалідів з вадами слуху), тенісу настільного (серед дітей-інвалідів з вадами розумового і фізичного розвитку), футболу (серед дітей-інвалідів з вадами слуху), футболу ДЦП, шахів (серед дітей-інвалідів з вадами слух), з волейболу (юнаки з вадами слуху) у кількості 254 спортсмена;

- на центральному стадіоні м.Миколаїв з 30 червня по 03 липня - змагання з легкої атлетики серед дітей з ураженнями опорно-рухового апарату, вадами зору, слуху та розумового і фізичного розвитку у кількості 182 спортсменів ( 57 - УОРА. 24 - зір, 65 - слух, 36 - ВРФР).

Загальна кількість учасників фінальних змагань ХХІІІ Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю склала 862 осіб з усіх регіонів нашої країни, з яких 489 дітей з вадами слуху, 217 - з ураженнями опорно-рухового апарату, 65 - з вадами зору, 33 - з вадами розумового і фізичного розвитку.

У 2016 році до фінальних змагань Спартакіади було залучено більше всього представників Харківського регіону. Загальна кількість дітей Харківського регіону склала 93 особи і діти з інвалідністю брали участь у 10 видах спорту (всього за Програмою проведення Спартакіади проводяться змагання з 15 видів спорту); м. Київ - 65 дітей з інвалідністю, 9 видів спорту; Дніпропетровський регіон – 55 спортсменів, 5 видів спорту. Найменшою кількістю учасників була представлена команда із Чернівецької області - 13 дітей з інвалідністю і брали участь у 3 видах спорту.

Національними федераціями інвалідів з нозологій для забезпечення суддівства фінальних змагань Спартакіади були призначенні старші судді, які є головними або старшими тренерами національної штатної збірної команди України серед спортсменів-інвалідів, головною метою яких стало відбір до резерву збірних команд з видів спорту кандидатів із кращих юних спортсменів. Після завершення змагань старші судді провели майстер-клас з дітьми з інвалідністю та їх тренерами.

Всього в рамках фінальних змаганнях Спартакіади дітьми з інвалідністю було виборено 1054 нагород, з яких 446 золотих, 353 срібних та 255 бронзових.

З метою відзначення кращих регіональних центрів «Інваспорт» за результатами участі у фінальних змаганнях Спартакіади 2016 року підвівся підсумок у загальнокомандному заліку окремо по кожній групі областей.

І група центрів

1. Харківський регіональний центр «Інваспорт»

2. Дніпропетровський регіональний центр «Інваспорт»

3. Київський міський центр «Інваспорт»

ІІ група центрів

1. Полтавський регіональний центр «Інваспорт»

2. Херсонський регіональний центр «Інваспорт»

3. Чернігівський регіональний центр «Інваспорт»

ІІІ група центрів

1. Житомирський регіональний центр «Інваспорт»

2. Закарпатський регіональний центр «Інваспорт»

3. Рівненський регіональний центр «Інваспорт»

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux