Ігор Жданов: "Впевнений, Українська академія спорту обере найкращих номінантів 2018 р., бо нам є ким пишатися"
опубліковано 05 березня 2019 року о 16:47



"Вже стало доброю традицію, що на початку весни члени Української академії спорту визначають імена переможців церемонії "Герої спортивного року", - зазначив Міністр молоді та спорту ігор Жданов.

Як зауважив урядовець, у 2018 році нам є чим пишатися. Так, запам'ятали Олександра Абраменка, який став олімпійським чемпіоном, шалений дебют та успіх нашої дзюдостки Дар'ї Білодід, перемогу Алли Черкасової.

"Не будемо забувати і Юнацькі Олімпійські ігри, де ми здобули 23 медалі, 7 з яких найвищого ґатунку, 8 срібних і 8 бронзових нагород", - акцентував Ігор Жданов.

"Переконаний, що Українська академія спорту є гідною, її шановні члени відповідально зроблять абсолютно правильний вибір", - підсумував Міністр та побажав плідної роботи.



Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка нагадав, що відбір претендентів та номінантів церемонії "Герої спортивного року" проходить у три етапи.

Спочатку експертна комісія фахівців НОК і Мінмолодьспорту провела детальний аналіз виступів наших спортсменів на головних спортивних стартах року, підготувавши розширений список претендентів у кожній номінації (6-8 осіб).

Після цього протягом двох тижнів тривало голосування спортивних журналістів. За підсумками голосування, в якому взяло участь 240 провідних спортивних журналіста з усіх регіонів, була визначена трійка претендентів. Саме серед якої "академіки" вибиратимуть переможців у кожній номінації.

Загалом визначать найкращих у дев'яти номінаціях "Спортивного Оскару" України, імена яких стануть відомі лише на урочистій церемонії "Герої спортивного року-2018". Церемонія відбудеться 30 березня у Києві.



КАНДИДАТИ

для нагородження Всеукраїнської урочистої церемонії

"Герої спортивного року-2018"

1. Найкращий спортсмен року

Олександр АБРАМЕНКО – чемпіон ХХІІІ зимових Олімпійських ігор з фристайлу (лижна акробатика)

Жан БЕЛЕНЮК – срібний призер чемпіонату світу з греко-римської боротьби (87 кг)

Олег ВЕРНЯЄВ – срібний призер чемпіонату світу зі спортивної гімнастики (вправи на брусах)

2. Найкраща спортсменка року

Дар'я БІЛОДІД – чемпіонка світу з дзюдо (48кг)

Олена КОСТЕВИЧ – чемпіонка (25м) і бронзова призерка чемпіонатів світу і Європи зі стрільби (мікст 10м) , володарка світового рекорду

Еліна СВІТОЛІНА – 4-а ракетка світу, переможниця підсумкового турніру WTA

3. Найкращий тренер року

Енвер АБЛАЄВ – головний тренер збірної України з фристайлу (за підготовку Олімпійського чемпіона Олександра Абраменка)

Тренерський дует Світлана КУЗНЄЦОВА і Геннадій БІЛОДІД – особисті тренери Дарії Білодід – чемпіонки світу з дзюдо

Ігор ЧЕРЕДІНОВ – особистий тренер Олени Костевич – чемпіонки світу, бронзової призерки чемпіонату світу і Європи зі стрільби

4. Сенсація року

Мар'ян ЗАКАЛЬНИЦЬКИЙ – чемпіон Європи з легкої атлетики (ходьба 50км)

Роман СВІЧКАР – бронзовий призер чемпіонату світу з фехтування на шпагах

Алла ЧЕРКАСОВА – чемпіонка світу з боротьби (68кг)

5. Найкраща команда року (збірна)

Чоловіча четвірка парна з академічного веслування у складі Івана Довгодька, Дмитра Міхая, Сергія Гриня, Олександра Надтоки – бронзові призери чемпіонату світу

Дует стрілків Олена Костевич-Олег Омельчук – бронзові призери чемпіонату світу та чемпіонату Європи, володарі світового рекорду (мікст, пістолет, 10м)

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 у складі Ганна Ольховик, Христини Філевич, Євгенії Спітковської, Олени Огороднікової – бронзові призерки чемпіонату Європи

6. Олімпійська надія України

Катерина ЧОРНІЙ – дворазова чемпіонка ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з фехтування на шпагах (особиста першість, змішані команди)

Михайло КОХАН – чемпіон ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (метання молота), чемпіон Європи U18 (переміг з рекордами змагань), срібний призер чемпіонату світу U20

Ярослава МАГУЧІХ – чемпіонка ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор з легкої атлетики (стрибки у висоту), чемпіонка Європи U18 (перемогла з рекордами змагань)

7. Сильні духом (паралімпійські види спорту)

Віталій ЛУК'ЯНЕНКО – дворазовий чемпіон ХІІ зимових Паралімпійських ігор з біатлону серед спортсменів з порушенням зору (7.5 км, 15 км)

Єлизавета МЕРЕШКО – володарка 8 нагород (5 золотих та 3 срібних) чемпіонату Європи з плавання, рекордсменка світу та Європи з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату

Оксана ШИШКОВА – володарка 6 нагород (2 золотих, 3 срібних та 1 бронзової) ХІІ зимових Паралімпійських ігор з біатлону та лижних перегонів серед спортсменів з порушенням зору

8. Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)

Ігор ЛЮБЧЕНКО – чемпіон світу з таїландського боксу Муей Тай

Лариса СОЛОВЙОВА – чемпіонка світу з пауерліфтингу

Жіноча збірна України з шахів у складі Ганни Музичук, Марії Музичук, Наталії Жукової, Ганни Ушеніної, Юлії Осьмак – срібні призерки Шахової Олімпіади

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux