Ігор Жданов: Розвиток спортивної сфери неможливий без професійного кадрового забезпечення
опубліковано 04 квітня 2019 року о 16:53

Про це наголосив Міністр Ігор Жданов під час засідання Колегії Мінмолодьспорту, яке відбулося 4 квітня.

Саме питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у сфері фізичної культури і спорт стало головним під час обговорення.

«Це питання не лише освіти, але й подальшої мотивації працівників залишатися та професійно зростати в нашій галузі», - зауважив урядовець.

За словами Міністра, щорічно близько 6000 фахівців для сфери фізкультури і спорту отримують дипломи про вищу освіту, але наразі є потреба напрацювати механізм системного моніторингу подальшого їх працевлаштування. Окрема увага також має бути приділена якості підготовки спеціалістів:

«Наша позиція залишається незмінною – фахівців мають готувати спеціалізовані заклади з фізичної культури і спорту».

Позитивним є той факт, що поступово збільшується кількість українців, які стають прихильниками здорового способу життя та рухової активності, інтенсивно розвивається спортивна сфера - як наслідок з’являються нові види спорту та нові професії.

Ігор Жданов зауважив на необхідності оновлення Довідника кваліфікаційних характеристик професій – новими професіями, вимогами до освітнього рівня, наборами компетенцій.

Окрему увагу урядовець приділив потребі налагодження діалогу та співпраці з фітнес-індустрією. Адже на сьогодні відсутні відомості про наявність кадрів, які працюють у цій галузі, що не дозволяє визначити реальні обсяги потреби сфери масового спорту у кваліфікованих кадрах.

Недостатньо відомостей щодо попиту ОТГ в універсальних кадрах з широким комплексом знань.

За даними Мінмолодьспорту, роботу зі спортсменами проводять 40% фахівців, які не є тренерами з цього виду спорту. Ще 34% зовсім не є фахівцями сфери фізичної культури і спорту.

Гостро стоїть питання щодо забезпечення сфери лікарями зі спортивної медицини – їх на даний час близько 500 на всю Україну.

«Наявна кількість лікарів зі спортивної медицини не здатна забезпечити супроводження спортивних заходів, провести огляд, в розумні строки та без черг надати дозвіл на заняття», - підкреслив Міністр.

Відтак, важливо також створити систему перекваліфікації фахівців за скороченою програмою. Це необхідно для щоб сфера швидше та більш гнучко адаптувалася до нових тенденцій і не втрачала потенційно цінні кадри з певним досвідом та здатністю професійно зростати.

«На моє переконання, нам потрібно перейти від п’ятирічок в підвищенні кваліфікації до сучасної парадигми «навчання протягом усього життя», зауважив Ігор Жданов.

Урядовець нагадав присутнім, що упродовж останніх років Міністерством було здійснено ряд ініціатив, які позитивно вплинули на існуючу ситуацію у сфері кадрового забезпечення фізичної культури і спорту. Це стосується і підвищення оплати праці, заохочувальних виплат у вигляді надбавок та стипендій, утворення та забезпечення кадрами нових державних центрів олімпійської підготовки.

Участь в обговоренні ефективної підготовки та перепідготовки фахівців в сфері фізичної культури та спорту також взяли ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України Євген Імас, народний депутат, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович, заступник Міністра освіти та науки Роман Греба, президент Національного комітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич, очільники профільних вищих навчальних закладів, представники федерацій, керівництво Мінмолодьспорту.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux