25 квітня - круглий стіл «Стан реалізації молодіжної політики з підтримки студентів з тимчасово окупованих територій і студентів-ВПО»
опубліковано 18 квітня 2019 року о 12:44

25 квітня у Міністерстві молоді та спорту України відбудеться круглий стіл на тему: «Стан реалізації молодіжної політики з підтримки студентів з тимчасово окупованих територій і студентів-ВПО».

Початок - о 15.00.

Захід відбуватиметься у рамках проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонської областей».

Під час круглого столу будуть презентовані попередні результати дослідження «Налагодження механізмів активної співпраці студентської молоді з числа внутрішньо переміщених осіб і місцевого населення у Києві та Київській області».

Участь у роботі круглого столу візьмуть представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, закладів вищої освіти та громадськості.

Основні спікери і доповідачі:

Олександр Ярема – заступник Міністра молоді та спорту України;

Гаяна Юксель – радник Міністра молоді та спорту України;

Дмитро Вітвіцький – експерт, керівник проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонської областей»;

Віра Усик – кандидат економічних наук, доцент, експерт міжнародних проектів.

Довідково:

З 1 вересня 2018 року розпочалась реалізація проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонської областей».

Проект адмініструє ВГО «ПОРУЧ» (Київ), місцевими регіональними партнерами є БФ «Право і демократія» (Львів), Благодійне товариство «Центр суспільних програм» (Херсон), ГО «Нова Енергія» (Харків).

Основним завданням проекту є проведення дослідження проблем і практичних шляхів покращення захисту прав та інтеграційних процесів студентів-ВПО та створення пілотних Регіональних «Програм соціальної згуртованості молодих громад з числа молоді внутрішньо переміщених осіб і місцевого населення».

Протягом жовтня-листопада минулого року відбулось 8 фокус-груп і 4 тренінги за участі студентів з тимчасово окупованих територій і місцевого студентства. Загалом участь в цих заходах взяли 157 місцевих студентів і студентів з числа ВПО. Були з’ясовані стереотипні суджені які наявні у молоді, досліджений стан здійснення молодіжної політики, отримані рекомендації і пропозиції від студентської молоді. Через проведення тренінгів розпочалось формування студентських команд, які будуть брати участь в підготовці регіональних круглих столів і проведенні аналітичних досліджень.

Основним завданням фокус-груп за участі місцевого студентства було визначити стан обізнаності про наявність в області студентів-ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій, ставлення до них та рівень інтеграції (психологічної, світоглядної, національно-культурної, побутової) студентів-переселенців у місцеве молодіжне середовище. Основним завданням фокус-груп за участі студентів-переселенців і студентів з тимчасово окупованих територій було проведення дослідження рівня соціалізації та ресоціалізації ВПО й студентів з тимчасово окупованих територій серед студентського колективу. Стан реалізації проекту висвітив низку тенденцій, зокрема: відсутність або слабку діяльність місцевих органів влади щодо стану реалізації молодіжної політики щодо підтримки і залучення до діяльності молоді з тимчасово окупованих територій.

У 2019 році в рамках проекту заплановано проведення Регіональних семінарів з підготовки змістовного наповнення цільових «Програм соціальної згуртованості молодих громад з числа молоді внутрішньо переміщених осіб і місцевого населення» і круглих столів за участі представників місцевих органів місцевого самоврядування, профільних департаментів ОДА, представників молодіжних і студентських організацій. Буде підготовлено аналітичний документ щодо стану справ в середовищі студентів-переселенців в регіонах реалізації проекту. Створення і презентація в Києві «Програми соціальної згуртованості молодих громад з числа молоді внутрішньо переміщених осіб і місцевого населення».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux