15 травня світ відзначає Міжнародний день сім'ї
опубліковано 15 травня 2020 року о 09:19

За результатами нашого соціологічного дослідження «Молодь України» (2018), для більшості молодих людей (59,9%) сімейне щастя є основним пріоритетом у житті.

Серед молодих українців традиційно зберігається високий рівень шлюбності. В останні роки намітилася позитивна тенденція до зменшення кількості неодруженої молоді та збільшення частки молоді, яка бере офіційний шлюб.

В офіційно зареєстрованому шлюбі в 2018 році перебували 39,2% молодих людей (у 2017 – 37%). 13% молодих людей проживали у незареєстрованому шлюбі. Основними причинами небажання офіційно оформлювати стосунки вони називають формальність офіційного шлюбу та необхідність перевірити почуття.

Проте більшість з тих, хто проживав без офіційної реєстрації стосунків, планують в майбутньому взяти офіційний шлюб. Чим вищий матеріальний добробут молодої родини, тим менше осіб планують жити в незареєстрованому шлюбі.

Тому дуже важлива роль для всіх причетних органів влади, громадських та релігійних організацій, соціально відповідального бізнесу, органів місцевого самоврядування - це підтримка сім'ї.

Від життєвих цінностей молодого покоління, поглядів на шлюб та сім’ю, народження і виховання дітей напряму залежить подолання демографічної кризи, найближче майбутнє всієї української нації.

Нагадаємо, що центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань сім’ї та дітей, усиновлення та захисту прав дітей, запобігання насильству в сім’ї тощо є Міністерство соціальної політики України.

Міністерство молоді та спорту значну увагу приділяє розбудові мережі молодіжних центрів у регіонах України. Одним із основних завдань центрів є формування сімейних, національно-патріотичних і загальнолюдських цінностей.

В рамках Державної цільової соціальної програми "Молодь України" Міністерство забезпечує створення сприятливих умов для формування внутрішньої культури взаємин молоді у сім’ї.

Бажаємо, щоб це свято стало особливим для кожного з вас, оскільки українці споконвіків славилися міц­ним сімейним устроєм, багатодітністю, духовною єдністю поколінь, пова­гою до батьків та до жінки–матері, гостинністю і працелюбністю. Нехай ваші сім’ї будуть міцними і щасливими! Нехай в ваших оселях панують мир, злагода і добробут!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux